Choď na obsah Choď na menu

Autor

Vítam Vás na mojich stránkach, volám sa  Sanislav Marko. 

S fotením som začal v roku 2007 kedy som si kúpil prvý fotoaparát  Kyocera Finecam. Boli to väčšinou fotografie tipu "kade tade po záhrade"   ale stačilo to nato, aby som už poškuľoval po niečom lepšom. Koncom roka 2008 som prešiel na moju prvú zrkadlovku Canon EOS 450D s ktorou som začal fotiť prírodu, navštevoval som zoo, skúšal portréty.

Nasledovalo obdobie, v ktorom som sa učil upravovať fotky, skúšať nové techniky a komunikovať s nadšencami fotografie ako som bol ja.

Zúčastnil som sa workshopu makrofotografie Martina Pustelníka, kde som sa zdokonaľoval vo fotení vážok. Bol pre mňa veľkým prínosom.

Dnes, po takmer 9 rokoch som zistil, že sa nedokážem zamerať na jeden žáner fotografie. Medzi moje naj patrí turistika a s ňou spojené fotenie krajiny, letné rána pri rybníku s hadovkami a vážkami, ďalej je to šport, poväčšinou však psie záprahy, čo je moja srdcovka. V poslednej dobe sa mi zapáčilo aj fotenie psích portrétov, ale tam sa mám ešte veľa čo učiť.

Chcel by som spomenúť ešte spracovanie fotografií, ktoré robím v Lightroome. V začiatkoch som aplikoval dosť silné úpravy a klonovanie, od ktorého upúšťam a snažím sa viac zachytiť skutočnú atmosféru daného miesta. aj keď občas popustím uzdu fantázií. laugh

Usilujem sa pravidelne pridávať fotky a aktualizovať stránku. Ak by mal prípadne niekto najaké otázky, píšte do mailu, rád Vám odpoviem. 

Taktiež Vám v prípade záujmu nafotím psíka, bližšie info na stanislav.marko@gmail.com

 

 

dscf0201-zo-zonera-pro-web.jpg

 

Fototechnika ktorú aktuálne používam : Fujifilm, Statív Triopo, Manfrotto, Monopod Gitzo.

 

Ďakujem za Vašu návštevu yesyes

 

 

Ktorá fotografia je moja najlepšia? Predsa tá, ktorú odfotím zajtra. – Imogen Cunningham

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Jaro Fagan - Radosť prezerať

10. 9. 2015 21:25

Skvostné fotky sa ti tu váľajú v každej kategoríí. Len tak ďalej a veľa zdaru želám :)

photonature - Re: Radosť prezerať

25. 9. 2015 17:23

Ďakujem Jaro, som rád že sa ti fotky páčia a zasa sa niekedy zastav. Zdarec :)

Merry - krasne fotografie

5. 11. 2012 19:09

Nadherne fotograficke diela, najviac sa mi paci kategoria slovensko. Najviac ma oslovia tie zive farby.Rada chodim na tuto stranku .

photonature - Re: krasne fotografie

5. 11. 2012 20:31

Ďakujem Marianka, potešila si ma mooooc. Budem vždy rád ked sa tu občas zastavíš. :)